KONST / Litografier / Litografi 9894194
*
nr 989 4194
Maurice Estève
(1904-2001), Frankrike
Litografi, Maurice Estève (1904-2001), Bank Street 1967, signerad. 96/125, 65, 5x46. Moestrup 44
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 19:06:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 19:01:23
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Maurice Estève
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.
Läs mer om Maurice Estève
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt grafik litografi litografier maurice estève
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:39
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28
*
Maurice Estève
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.
Läs mer om Maurice Estève
nr 989 4194
Maurice Estève
(1904-2001), Frankrike
Litografi, Maurice Estève (1904-2001), Bank Street 1967, signerad. 96/125, 65, 5x46. Moestrup 44
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/10 19:01:23 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Maurice Estève
Maurice Estève, fransk bildkonstnär född i Culan, Frankrike 1904, död där 2001.Läs mer om Maurice Estève
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt grafik litografi litografier maurice estève
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:39 -
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28